Rudens gėrybių šventė

Laukiama nelaukiama
Tuk, tuk, tuk – telegrama!
Girdit? Oru ir žeme
Lekia atlekia žinia:
Pamiškėj, ant seno klevo
Pirmas lapas parudavo..
Miškas, ežero vanduo
Tyliai sako:
– Jau ruduo!

                      Ruduo – nuostabus metas. Jis mums dovanoja tiek veiklos, kad tik spėk suktis. Visą savaitę vaikai rinko gamtinę medžiagą, iš kurios Paupio vaikų dienos centro lankytojai gamino įvairiausius darbelius. Labai džiugu, kad į veiklas įsijungė ne tik centro vaikai, bet ir suaugusieji Paupio kaimų bendruomenės nariai, Raseinių Marcelijaus Martinaičio bibliotekos Paupio filialo bibliotekininkė.

                      Reikėjo pamąstyti, ką įdomaus, linksmo ir netikėto galėtumėme sukurti Rudens gėrybių šventei. Ieškojome įdomiai susirangiusios morkos, didelių cukinijų ir moliūgų, gaminome klevo lapų puokštes, ežiukus, žmogeliukus  ir daug kitų darbelių (Pelėda iš medžio žievės, Voras iš kankorėžio, Vikšrelis, Pelėda iš moliūgų, Aplikacija iš lapų, Bulvinukai, Banginis iš cukinijos, Gražuolė lėkštėje, Laikrodis, transporto priemonė, Kaktusai iš agurko). Darbelių ekspoziciją papuošėme vaikų tapytais spalvotais kūriniais.

                      Apžiūrėję, aptarę ir pasigrožėję darbeliais, surengėme parodėlę, kurios metu netrūko susižavėjimo šūksnių.

                      Po visų darbų visi sėdome gerti arbatos su obuolių pyragu. Šventė tęsėsi, mažieji ir suaugę šventės dalyviai turėjo įminti mįsles, atlikti užduotis (iš pabirusių raidžių surinkti rudens mėnesių pavadinimus, greitai nuskusti bulvę, užrištomis akimis atspėti daržovių ir vaisių pavadinimus pagal skonį ir formą), žaidė įvairius žaidimus.

                      Kartu praleistas laikas, bandant sukurti kažką originalaus, betarpiškai bendraujant kelių kartų dalyviams – neįkainojama patirtis ir vaikams, ir suaugusiems.

Paupio vaikų dienos centro Socialinio darbuotojo padėjėja Roma Dargvainienė